Hitta hit >>

Grand Hotel Alingsås ägs av familjen Hartman/Persson sedan 1992. Familjen driver även Clarion Collection Kung Oscar i Trollhättan.

Grand Hotel i Alingsås AB
Bankgatan 1
441 30 Alingsås
T: +46 322 670100
F: +46 322 670110
E: info@grandhotel-alingsas.se

Håll dig uppdaterad!
Följ oss gärna på sociala medier – Facebook  för erbjudanden & Instagram för att följa vårt dagliga liv på hotellet. Anmäl dig till vårt nyhetsbrev >>

Hotellchef
Hege Söder
T: +46 322 670106
hege.s@grandhotel-alingsas.se

Försäljning
Gro Hansen Johnsson
T: +46 322 670119
gro@grandhotel-alingsas.se

Konferensansvarig/bokning
Anna Forsberg
T: +46 322 670124
anna.f@grandhotel-alingsas.se

Restaurangchef
Anna Nordquist Svensson
anna.ns@grandhotel-alingsas.se

Köksmästare
Patrik Ekstrand
kok@grandhotel-alingsas.se

Hotelldirektör/VD
Anna Hartman
anna@grandhotel-alingsas.se

Källarmästare
Peter Persson
peter@grandhotel-alingsas.se

Husfruansvarig
Madeleine Nilsson
housekeeping@grandhotel-alingsas.se

Ekonomi/administration
Marcus Persson
marcus@grandhotel-alingsas.se